Navi / Marine

Cut Lanca – Urządzenia Gaśniczo Tnące

Technika cięcia i gaszenia urządzenia CutLanca łączy właściwości chłodzące strumienia mgły wodnej z właściwościami cięcia i penetracji wodą lub wodą zmieszaną z proszkiem ciernym. Urządzenie wytwarza wysokociśnieniowy strumień mgły wodnej w funkcji gaśniczej (w tej funkcji nadal rdzeń wodny pozwala przebijać miękkie materiały konstrukcyjne typu: deski, karton-gips, materiały drewnopodobne itp.), w przypadku funkcji cięcia strumień mgły wodnej mieszany jest z drobnym proszkiem ciernym, co daje możliwość przebijania się przez konstrukcje wykonane z twardych materiałów (typu: beton, stal, szyby pancerne itp.), umożliwiając penetrację do wewnątrz środowiska pożaru.

Producent zapewnia szkolenia personelu z obsługi urządzenia a w szczególności operowania Lancą Tnącą, zalecamy także szkolenia taktyczno operacyjne, jak również z zakresu analizy planu wykorzystania urządzeń CutLanca do cięcia i gaszenia. Oferujemy profesjonalne doradztwo i szkolenia w tych dziedzinach.

CutLanca CL-360HS (zestaw do montażu)

Zestaw CutLanca CL-360HS jest Urządzeniem Gaśniczo-Tnącym o wydajności nominalnej 58 l/min zaprojektowanym do montażu na średnich i ciężkich samochodach strażackich z myślą o integracji z istniejącym systemem hydraulicznym samochodu. Zestaw zawiera kompletny system kompensacji obciążenia pompy hydraulicznej (load sensing system), odpowiedni silnik hydrauliczny z interfejsem przyłączeniowym do olejowej pompy hydraulicznej aż do lancy Tnącej włącznie. Jest to gotowe rozwiązanie rekomendowane do montowania na drabinach i podnośnikach hydraulicznych. Urządzenie dostarczamy z instrukcją obsługi oraz pozostałymi niezbędnymi dokumentami.

Urządzeniem można sterować za pomocą pilota bezprzewodowego zamocowanego w lancy lub z pozycji pulpitu sterowania.

CutLanca CL-360HS jest wszechstronnym uniwersalnym urządzeniem umożliwiającym zastosowanie szerokiej gamy dodatkowych akcesoriów.

System Gaśniczo-Tnący CutLanca jest chroniony patentem.

CutLanca CL-330P Mini

CutLanca CL-330P Mini jest kompaktowym i najlżejszym z całej serii Urządzeniem Gaśniczo-Tnącym o wydajności nominalnej 26-30 l/min zasilanym własnym czterosuwowym silnikiem benzynowym.

Urządzenie CutLanca CL-330P Mini zaprojektowano do autonomicznej pracy. Zestaw zamontowany jest w nierdzewnej ramie nośnej (może być wyposażony we własny zbiornik na wodę, co pozwala na autonomiczną pracę), małe rozmiary czynią urządzenie mobilnym, pozwalając w razie konieczności na łatwe przemieszczanie zarówno transportem lądowym, wodnym jak i powietrznym. Urządzenie CutLanca CL-330P Mini umożliwia instalowanie na wszelkich pojazdach nowych i używanych oraz przyczepkach jako niezależne urządzenie. Rekomenduje się do małych lekkich samochodów, typu PickUp, Kombi, Van. Urządzenie CutLanca CL-330P Mini sprawdza się najlepiej do gaszenia pożarów w kubaturach do 300m3. Urządzeniem można sterować za pomocą pilota bezprzewodowego zamocowanego w lancy lub z pozycji pulpitu sterowania.

Urządzenie CutLanca CL-330P Mini może być dostarczone jako maszyna w pełni gotowa do autonomicznej pracy, lub jako zestaw elementów do montażu w samochodzie. Urządzenie dostarczamy z instrukcją obsługi oraz pozostałymi niezbędnymi dokumentami.

CutLanca CL-330P Mini jest wszechstronnym uniwersalnym urządzeniem umożliwiającym zastosowanie szerokiej gamy dodatkowych akcesoriów.

System Gaśniczo-Tnący CutLanca jest chroniony patentem.

CutLanca CL-330H Marine/Navy (zestaw do montażu)

CutLanca CL-330H Marine/Navy jest Urządzeniem Gaśniczo-Tnącym o wydajności nominalnej 30 litrów/min zaprojektowanym do instalowania na statkach i okrętach morskich i śródlądowych. Urządzenie zostało zaprojektowane do pracy w środowisku morskim i wykonane jest ze specjalnego stopu stali nierdzewnej, posiada wysoką klasyfikację IP oraz wytrzymałość na przeciążenia. Urządzenie CutLanca CL-330H Marine/Navy przeznaczane jest do zintegrowania z istniejącym systemem hydrauliki statku czy okrętu i dostarczane jest z odpowiednio dobranym silnikiem hydraulicznym, który napędza pompę wodną wysokiego ciśnienia poprzez wszystkie elementy niezbędne do uruchomienia i działań taktycznych aż do Lancy Tnącej włącznie. Urządzenie może być podwójnie zainstalowane dla efektu redundancji np. z przeznaczeniem dla Marynarki Wojennej.

Urządzenie dostarczamy z instrukcją obsługi oraz pozostałymi niezbędnymi dokumentami.

Urządzeniem można sterować bezpośrednio z pozycji lancy (odpowiednimi dźwigniami spustowymi) za pomocą sygnałów wysyłanych drogą kablową lub z pozycji pulpitu sterowania. CutLanca CL-360H jest wszechstronnym uniwersalnym urządzeniem umożliwiającym zastosowanie szerokiej gamy dodatkowych akcesoriów.

System Gaśniczo-Tnący CutLanca jest chroniony patentem.

CutLanca CL-330D Marine/Navy Rama

CutLanca CL-330D Marine/Navy Rama jest kompaktowym Urządzeniem Gaśniczo-Tnącym o wydajności nominalnej 26-30 l/min zasilanym własnym silnikiem Diesel zaprojektowanym specjalnie na potrzeby marynarki wojennej oraz innych jednostek morskich, portowych, stoczniowych i śródlądowych. Urządzenie produkowane jest głównie ze stali nierdzewnej, posiada wysoką klasyfikację IP, jest odporne na bardzo duże wstrząsy i przeciążenia, przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych, co umożliwia ekspozycję i pracę w najtrudniejszych warunkach morskich. Podzespoły osadzono w nierdzewnej ramie nośnej, zwarta zabudowa o niewielkich rozmiarach czyni urządzenie najbardziej mobilnym z dotychczas proponowanych, pozwalając w razie konieczności na transport zarówno drogą wodną, lądową jak i powietrzną oraz na łatwe i bezpieczne przemieszczanie między poszczególnymi środkami transportu.

Urządzeniem można sterować bezpośrednio z pozycji lancy (odpowiednimi dźwigniami spustowymi) za pomocą sygnałów wysyłanych drogą kablową lub z pozycji pulpitu sterowania. CutLanca CL-330D jest wszechstronnym uniwersalnym urządzeniem umożliwiającym zastosowanie szerokiej gamy dodatkowych akcesoriów.

System Gaśniczo-Tnący CutLanca™ jest chroniony patentem.

CL-360 D

CutLanca CL-360D Rama jest ciężkim Urządzeniem Gaśniczo-Tnącym o wydajności nominalnej 58 l/min napędzanym własnym silnikiem Diesla. Urządzenie CutLanca CL-360D Rama zostało zaprojektowane do autonomicznej pracy. Zestaw zamontowany jest w nierdzewnej ramie nośnej z własnym zbiornikiem wody, co czyni urządzenie mobilnym, pozwalając w razie konieczności na łatwe przemieszczenie zarówno transportem lądowym jak i wodnym. Możliwy transport powietrzny ciężki.

Rekomendowane zastosowanie do zabezpieczenia zakładów przemysłowych, stoczni i portów. Urządzenie dostarczamy z instrukcją obsługi oraz pozostałymi niezbędnymi dokumentami. System Gaśniczo-Tnący CutLanca™ jest chroniony patentem. Urządzeniem można sterować za pomocą pilota bezprzewodowego zamocowanego w lancy lub z pozycji pulpitu sterowania.

CutLanca CL-360D jest wszechstronnym uniwersalnym urządzeniem umożliwiającym zastosowanie szerokiej gamy dodatkowych akcesoriów.

System Gaśniczo-Tnący CutLanca™ jest chroniony patentem.

Oznaczenie modeli

W celu identyfikacji poszczególnych konfiguracji Urządzeń Gaśniczo Tnących dokonano podziału ze względu na:

  1. Wydajność:

Liczba 30 oznacza 26-30 litrów wody na minutę

Liczba 40 oznacza 38-42 litrów wody na minutę

Liczba 60 oznacza 58 litrów wody na minutę

 

  1. Sposób napędzania pompy wodnej:

P – silnik lub silniki benzynowe

B – (belt) pasek zębaty

D – silnik Diesla

H – silnik hydrauliczny olejowy

HS – silnik hydrauliczny olejowy dostarczany wraz z kompletnym system kompensacji obciążenia pompy hydraulicznej (load sensing system)

E – silnik elektryczny

K – przygotowany do napędzania za pomocą wału napędowego Kardana przez przystawkę przekazania mocy (PTO), przez SplitShaft, przez Reduktor Obrotów itp.

  1. Ciśnienie robocze:

liczba 200– oznacza faktyczne ciśnienie robocze pomiędzy 180-200 bar

liczba 300– oznacza faktyczne ciśnienie robocze pomiędzy 280-300 bar

 

Przykładowe oznaczenie:

Symbol – CL- 360K,

gdzie:

CL – oznacza CutLanca,
300 – oznacza ciśnienie robocze 280-300 bar,
60 – oznacza wydajność 58 l/min,
K – oznacza napęd z silnika samochodu za pomocą wału Kardan (przez przystawkę mocy PTO, SplitShaft, Reduktor Obrotów, itp.)

Dowiedz się więcej

Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji.