Lotniskowa Straż Pożarna

Cut Lanca – Urządzenia Gaśniczo Tnące

Technika cięcia i gaszenia urządzenia CutLanca™ łączy właściwości chłodzące strumienia mgły wodnej z właściwościami cięcia i penetracji wodą lub wodą zmieszaną z proszkiem ciernym. Urządzenie wytwarza wysokociśnieniowy strumień mgły wodnej w funkcji gaśniczej (w tej funkcji nadal rdzeń wodny pozwala przebijać miękkie materiały konstrukcyjne typu: deski, karton-gips, materiały drewnopodobne itp.), w przypadku funkcji cięcia strumień mgły wodnej mieszany jest z drobnym proszkiem ciernym, co daje możliwość przebijania się przez konstrukcje wykonane z twardych materiałów (typu: beton, stal, szyby pancerne itp.), umożliwiając penetrację do wewnątrz środowiska pożaru.

Producent zapewnia szkolenia personelu z obsługi urządzenia a w szczególności operowania Lancą Tnącą, zalecamy także szkolenia taktyczno operacyjne, jak również z zakresu analizy planu wykorzystania urządzeń CutLanca do cięcia i gaszenia. Oferujemy profesjonalne doradztwo i szkolenia w tych dziedzinach.

CutLanca CL-360K (zestaw do montażu)

Zestaw CutLanca C360K jest Urządzeniem Gaśniczo-Tnącym o wydajności nominalnej 58 litrów/min zaprojektowanym do zainstalowania na wszelkich typach pojazdów różnej wielkości, mogą być montowane zarówno w samochodach nowych i używanych, na małych, typu Pick-up oraz lekkich, średnich i ciężkich samochodach. Zestaw dostarczany jest począwszy od interfejsu (wałka) wychodzącego z pompy wodnej wysokiego ciśnienia aż do Lancy Tnącej włącznie. Urządzeniem można sterować za pomocą pilota bezprzewodowego zamocowanego w lancy lub z pozycji pulpitu sterowania. Moc na interfejs może być przekazywana z przystawki odbioru mocy (PTO), przez SplitShaft itp.. System napędzania pompy wody (włącznie z odpowiednią przekładnią, wałem itd.) powinno być dopasowane przez firmę zabudowującą samochód.

Dostarczany zestaw jest kompletną maszyną przygotowaną do montażu. Urządzenie dostarczamy z instrukcją obsługi oraz pozostałymi niezbędnymi dokumentami.

Firma montująca Urządzenie Gaśniczo-Tnące CutLanca CL-360K w samochodzie, powinna brać pod uwagę wymagania odnośnie normy EN 1846-3 (dotyczy wyposażenia zamontowanego na stałe w samochodach pożarniczych), jednym z takich wymagań jest ochrona przed zamarzaniem. Producent zastrzega sobie prawo do zmian konstrukcyjnych i konfiguracyjnych bez wcześniejszego powiadomienia. Dla zagwarantowania bezpieczeństwa i pełnego sukcesu montażu i uruchomienia, producent zastrzega sobie konieczną obecność przedstawiciela przy montażu i uruchomieniu urządzenia.

System Gaśniczo-Tnący CutLanca jest chroniony patentem.

CL-360 HLS

Zestaw CutLanca CL-360HS jest Urządzeniem Gaśniczo-Tnącym o wydajności nominalnej 58 l/min zaprojektowanym do montażu na średnich i ciężkich samochodach strażackich z myślą o integracji z istniejącym systemem hydraulicznym samochodu. Zestaw zawiera kompletny system kompensacji obciążenia pompy hydraulicznej (load sensing system), odpowiedni silnik hydrauliczny z interfejsem przyłączeniowym do olejowej pompy hydraulicznej aż do lancy Tnącej włącznie. Jest to gotowe rozwiązanie rekomendowane do montowania na drabinach i podnośnikach hydraulicznych. Urządzenie dostarczamy z instrukcją obsługi oraz pozostałymi niezbędnymi dokumentami.

Urządzeniem można sterować za pomocą pilota bezprzewodowego zamocowanego w lancy lub z pozycji pulpitu sterowania.

CutLanca CL-360HS jest wszechstronnym uniwersalnym urządzeniem umożliwiającym zastosowanie szerokiej gamy dodatkowych akcesoriów.

System Gaśniczo-Tnący CutLanca™ jest chroniony patentem

Oznaczenie modeli

W celu identyfikacji poszczególnych konfiguracji Urządzeń Gaśniczo Tnących dokonano podziału ze względu na:

  1. Wydajność:

Liczba 30 oznacza 26-30 litrów wody na minutę

Liczba 40 oznacza 38-42 litrów wody na minutę

Liczba 60 oznacza 58 litrów wody na minutę

 

  1. Sposób napędzania pompy wodnej:

P – silnik lub silniki benzynowe

B – (belt) pasek zębaty

D – silnik Diesla

H – silnik hydrauliczny olejowy

HS – silnik hydrauliczny olejowy dostarczany wraz z kompletnym system kompensacji obciążenia pompy hydraulicznej (load sensing system)

E – silnik elektryczny

K – przygotowany do napędzania za pomocą wału napędowego Kardana przez przystawkę przekazania mocy (PTO), przez SplitShaft, przez Reduktor Obrotów itp.

  1. Ciśnienie robocze:

liczba 200– oznacza faktyczne ciśnienie robocze pomiędzy 180-200 bar

liczba 300– oznacza faktyczne ciśnienie robocze pomiędzy 280-300 bar

 

Przykładowe oznaczenie:

Symbol – CL- 360K,

gdzie:

CL – oznacza CutLanca,
300 – oznacza ciśnienie robocze 280-300 bar,
60 – oznacza wydajność 58 l/min,
K – oznacza napęd z silnika samochodu za pomocą wału Kardan (przez przystawkę mocy PTO, SplitShaft, Reduktor Obrotów, itp.)

Dowiedz się więcej

Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji.